Aktualności dotyczące spółki Zentiva

Creo Pharmaceuticals Ltd.

1 kwietnia 2019    /    Informacje prasowe

Zentiva informuje o przejęciu spółki Creo Pharmaceuticals Ltd. w Wielkiej Brytanii

PRAGA – 1 kwietnia 2019 r.: Zentiva Group a.s. informuje o przejęciu brytyjskiej spółki Creo Pharmaceuticals Ltd. będącej podmiotem zależnym Amneal Pharmaceuticals, Inc. (NYSE: AMRX). 

Nick Haggar, Dyrektor Generalny Zentivy powiedział: – Z prawdziwą przyjemnością potwierdzam przejęcie przez Zentivę spółki Creo Pharma. Krok ten pozwoli nam wzmocnić pozycję Grupy Zentiva w Wielkiej Brytanii. Jest również wyrazem naszego zaufania do rynku brytyjskiego oraz zaangażowania na rzecz rozwoju, produkcji i dostarczania wysokiej jakości leków w przystępnych cenach. Pragniemy przywitać w Zentivie zespół Creo Pharma, który wśród swoich klientów cieszy się doskonałą reputacją dostawcy wysokiej klasy usług.

– Z radością dołączamy do Zentiva. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych przedsiębiorstw zaowocuje wartością dodaną dla naszych klientów i pacjentów w Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że połączenie ze spółką Zentiva pozwoli nam przyspieszyć tempo wzrostu i rozwinąć pełnię potencjału – powiedział Luke Hart, Dyrektor Zarządzający Creo Pharmaceuticals Ltd.

O Zentivie

Zentiva jest europejskim producentem wysokiej jakości leków służących pacjentom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wraz z zespołem liczącym ponad 2,5 tysiąca pracowników oraz siecią zakładów produkcyjnych z głównymi lokalizacjami w Pradze i Bukareszcie chcemy być liderem leków markowych i generycznych w Europie, aby lepiej odpowiadać na codzienne potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej. 

W Zentivie dążymy do tego, aby ochrona zdrowia była prawem, a nie przywilejem. Ludzie potrzebują obecnie coraz lepszego dostępu do opieki zdrowotnej. Współpracując z lekarzami, farmaceutami i przedstawicielami systemu opieki zdrowotnej, codziennie dostarczamy rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia, na których wszyscy polegamy.

Informacje o Creo Pharmaceuticals Ltd.

Spółka Creo Pharma powstała w 2007 r. z myślą o zapewnianiu dostawcom bezpośredniego dostępu do rynku leków generycznych w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy szanowanym, godnym zaufania i stale rozwijającym się brytyjskim dostawcą usług farmaceutycznych specjalizującym się w zaopatrywaniu hurtowni, aptek i szpitali w szerokie spektrum leków generycznych i produktów markowych. Sukces firmy Creo opiera się na doskonałych relacjach z klientami i wysokiej jakości oferowanego im wsparcia oraz zróżnicowanej ofercie produktów. Wiemy, że zaufanie i wiarygodność to fundamenty powodzenia w dzisiejszym dynamicznie ewoluującym sektorze leków generycznych, dlatego stawiamy na przyjazny i profesjonalny zespół obsługi klienta. Skupiając się na najważniejszych celach i potrzebach naszych klientów, dążymy do zapewnienia przedstawicielom zawodów medycznych i pacjentom dostępu do bogatej gamy unikalnych produktów leczniczych.

Kontakt dla mediów:

Zofia Kurek-Maciejewicz, Menedżer ds. Komunikacji 
Tel. kom. +48 7286 840 255 
e-mail: zofia.kurek-maciejewicz@zentiva.com 
Zentiva Polska Sp. z o.o. 
Ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa
www.zentiva.pl www.zentiva.com