Aktualności dotyczące spółki Zentiva

Zentiva po raz kolejny zdobyła tytuł najlepszego pracodawcy w Czechach

Zentiva została po raz kolejny wybrana przez młodych pracowników jako najbardziej prestiżowy pracodawca w kategorii „Zdrowie i farmacja” w ramach konkursu na najlepszych pracodawców zorganizowanego w Pradze. Ranking firm i instytucji, w których najchętniej zatrudniają się młodzi ludzie, powstał dzięki głosom oddawanym przez studentów i absolwentów szkół wyższych.

Doroczne badanie TOP Employers ma na celu pokazać studentom, na które firmy warto zwrócić uwagę po zakończeniu studiów podczas poszukiwania pracy. Program badania został w ubiegłym roku rozszerzony o kategorię „Zdrowie i farmacja”, w której Zentiva konsekwentnie wysuwa się na prowadzenie jako najbardziej prestiżowy pracodawca w przemyśle farmaceutycznym.

  • To wyróżnienie jest dla nas niezwykle ważne. Młodzi naukowcy odgrywają kluczową rolę w naszych zespołach, dlatego bardzo nas cieszy ich zainteresowanie naszą ofertą – wyjaśnia Filip Hrubý, rzecznik prasowy Sanofi i Zentivy w Czechach.
  • Z zadowoleniem obserwuję też niesłabnące zainteresowanie studentów karierą w tym sektorze. Od wielu lat robimy wszystko, co w naszej mocy, i ściśle ze sobą współpracujemy, by wspierać młode talenty – dodaje Filip Hrubý.

O wynikach konkursu zadecydowało 10 413 studentów z najlepszymi wynikami w nauce.

Ostateczne wyniki w kategorii „Zdrowie i farmacją” są następujące:

  1. Sanofi / Zentiva
  2. Szpital kliniczny Motol
  3. Bayer
  4. AGEL
  5. Centralny Szpital Wojskowy w Pradze

Aktualizacja: 10 lutego 2017

Zentiva jest trzecią* co do wielkości i najszybciej rozwijającą się firmą produkującą leki generyczne w Europie.