21 Kwietnia 2023

Nasze działania w obszarze CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. W tegorocznej edycji, pośród wyróżnionych firm i praktyk znalazło się aż 7 działań podjętych przez Zentiva Polska. To już czwarty raz kiedy firma została wyróżniona w ten sposób.

https://www.zentiva.pl/admin/login

Działania Zentiva Polska opisane w Raporcie dotyczą ładu organizacyjnego oraz etyki i compliance, praw człowieka i pomocy dla Ukrainy, praktyk z zakresu pracy i integracji pracowników oraz ich zdrowia oraz zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej, czyli działania charytatywne i filantropia. 
Podejmowane przez firmę działania oparte są na 3 filarach strategii zrównoważonego rozwoju Zentiva: Ludzie, Partnerzy i Planeta, a ich celem jest pozytywny wpływ wewnątrz i w całym otoczeniu biznesowym firmy. 

Wśród wyróżnionych akcji znalazły się:


•    #WeHelpUkraine - działania pomocowe, które zorganizowaliśmy dla pracowników ukraińskiego oddziału i ich bliskich, a także darowizny leków i zbiórka dla szpitala we Lwowie  
•    Zentiva Pomaga Potrzebującym Na Święta #WeHelpOthers – coroczna świąteczna zbiórka darów i prezenty dla mieszkańców ośrodków pomocowych w Lublinie i Kielcach  
•    Activity for Charity eco edition – akcja, w ramach której pokonane przez pracowników kilometry zostały przeliczone na drzewa i w efekcie wiosną 2023 r. firma posadziła 1000 drzew.  
•    Bieg Firmowy organizowany przez Fundację Everest - w biegu dla podopiecznych fundacji wzięło udział 55 pracowników.   
•    Platforma DbaMY o zdrowie - działania, których celem jest budowanie świadomości w zakresie wielu chorób oraz zachęcanie do podejmowania działań profilaktycznych.   
•    Kodeks Etyki Zentiva - dokument stanowiący zbiór wartości i zachowań, w zgodzie z którymi prowadzimy naszą działalność biznesową.  
•    SpeakUp Line - anonimowa platforma, która wspiera tworzenie kultury otwartego sygnalizowania ewentualnych naruszeń lub nieprawidłowości zarówno wśród pracowników, jak i partnerów współpracujących z firmą.