17 Marca 2020

W trosce o bezpieczeństwo pracowników, środowisk medycznych i pacjentów

W obliczu zagrożenia epidemicznego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak i przedstawicieli zawodów medycznych oraz pacjentów, firma Zentiva Polska w ostatnich tygodniach ściśle monitoruje sytuację, koordynując wszystkie aspekty działania firmy.

Podejmujemy wszelkie wysiłki, aby w dobie zagrożenia koronawirusem zapewnić ciągłość dystrybucji naszych leków i w tej chwili nie przewidujemy zakłóceń dostaw. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi partnerami – hurtowniami i sieciami aptek. Sieć zakładów produkcyjnych Zentivy z flagowymi zakładami w Pradze i Bukareszcie na czele pracuje na 100% swoich możliwości, wychodząc naprzeciw potrzebom systemów ochrony zdrowia w całej Europie i poza nią.

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów zrezygnowaliśmy z wizyt naszych przedstawicieli w placówkach ochrony zdrowia. Umożliwiamy wszystkim pracownikom, którzy nie są krytyczni dla zachowania ciągłości łańcucha dostaw, pracę z domu za pomocą narzędzi cyfrowych.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa nasza firma wprowadziła także dodatkowe środki ostrożności i higieny oraz prowadzi edukację wśród naszych pracowników w zakresie ochrony przed zakażeniem.