Aktualności dotyczące spółki Zentiva

Zentiva logo and building

15 stycznia 2019    /    Informacje prasowe

NICK HAGGAR NA CZELE ZENTIVY

Praga, 15 stycznia 2019 roku Zentiva z radością informuje, że Nick Haggar został wybrany na stanowisko Dyrektora Generalnego, które obejmie z dniem 11 lutego 2019 roku. Nick Haggar przechodzi do firmy z InsudPharma, na której czele stał w latach 2016-2019. W branży farmaceutycznej i medycznej pracuje od ponad 30 lat. Ma bogate doświadczenie w sektorze komercyjnym: pełnił funkcje kierownicze w Sandoz (Novartis), GlaxoSmithKline i Ranbaxy. Posiada również potrzebną wiedzę techniczną, ponieważ karierę zawodową rozpoczynał w dziale technicznym w Baxter Healthcare. W latach 2014-2015 był prezesem organizacji Medicines for Europe (dawne EGA). Nick Haggar będzie mieć swoje biuro w Pradze i będzie bezpośrednio podlegać pod Komitet Doradczy Zentivy. 

Nick Haggar komentuje: „Z prawdziwą radością dołączam do Zentivy, która właśnie otwiera nowy rozdział w swojej działalności. W najbliższych miesiącach będziemy rozszerzać nasz zasięg, zwiększać produktywność i przyspieszać wzrost, pomagając ludziom w ich codziennych potrzebach związanych z opieką zdrowotną.”

Zentiva została wydzielona z Sanofi w październiku ubiegłego roku. Grupa obecnie działa przy wsparciu Advent International, jednego z największych i najbardziej doświadczonych na świecie inwestorów kapitałowych. 

O Zentivie

W Zentivie wierzymy, że opieka zdrowotna to prawo, a nie przywilej. Ludzie potrzebują obecnie coraz lepszego dostępu do opieki zdrowotnej. Codzienne rozwiązania, na których wszyscy polegamy, rzeczywiście stanowią podstawę zdrowego życia. Zentiva pracuje na rzecz mieszkańców Europy. Stojąc ramię w ramię z pracownikami opieki zdrowotnej, farmaceutami i przedstawicielami systemu opieki zdrowotnej mamy podobne do nich poczucie obowiązku społecznego, by przyczyniać się do obniżania kosztów i podnoszenia dostępności ochrony zdrowia. Zatrudniamy ponad 2,5 tys. osób w Europie, mamy 2 zakłady produkcyjne w Pradze i Bukareszcie i pragniemy być czempionami w branży leków generycznych i bez recepty, by wspierać ludzi w ich codziennych potrzebach związanych z opieką zdrowotną.

Contact for media


Ines WINDISCH
Head of Corporate Affairs and Human Resources
Zentiva Group
Tel.: +420 601 341 444
U Kabelovny 130, 102 37 Praha
Česká republika
Ines.Windisch@zentiva.com
www.zentiva.com