Aktualności dotyczące spółki Zentiva

Zentiva in India

11 września 2019    /    Informacje prasowe

Podpisanie umowy nabycia zakładu w Ankleshwar w Indiach: Zentiva poszerza swój globalny profil produkcji

PRAGA / MUMBAJ / ANKLESHWAR – 11 września 2019 roku: Zentiva Group, a.s. ogłasza podpisanie umowy przeniesienia przedsiębiorstwa z Sanofi w celu przejęcia zakładu produkcyjnego tej firmy w Ankleshwar w Indiach. Przejęcie pomoże zapewnić nieprzerwane dostawy wysokiej jakości leków dla większej liczby pacjentów dzięki rozszerzeniu profilu produkcyjnego Zentivy i zdynamizowaniu sieci produkcyjnej firmy.

„Rozszerzenie sieci zakładów produkcyjnych należących w całości do Zentivy stanowi kluczową przesłankę przyszłego sukcesu firmy, gwarantując większe bezpieczeństwo dostaw dla klientów w Europie i poza nią. To krok w kierunku dalszych innowacji, które pozwolą nam osiągnąć doskonałość operacyjną, zwiększyć wydajność i przyspieszyć nasz wzrost” - wyjaśnia Nick Haggar, CEO Zentivy.Rozwój i sukces zespołu z Ankleshwar oraz całego zakładu jest dla nas bardzo ważny. Będzie to największy zakład w naszej sieci, a indyjski zespół będzie odgrywać wiodącą rolę w działalności operacyjnej Zentivy.”

Popyt na wysokiej jakości leki w dostępnej cenie rośnie, a nabycie nowego zakładu stanowi potwierdzenie zaangażowania firmy – ramię w ramię z farmaceutami i  przedstawicielami systemu opieki zdrowia – w zwiększanie dostępności leków dla pacjentów.

Na początku 2019 r. Zentiva wzmocniła swoją sieć dzięki przejęciu Solacium w Rumunii i Creo w Wielkiej Brytanii, a także zainwestowaniu kilkudziesięciu milionów euro w Pradze i Bukareszcie z myślą o maksymalizacji potencjału produkcyjnego.

* Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych, zgody udziałowców i spełnienia wymogów określonych w umowie przeniesienia przedsiębiorstwa.

O zakładzie produkcyjnym w Ankleshwar

Zakład powstał w 1987 roku jako ośrodek rozwoju chemii i biotechnologii. Produkowane są tu aktywne składniki farmaceutyczne i preparaty farmaceutyczne. Jest to liczący się producent produktów leczniczych - ponad 6 miliardów tabletek opuszcza co roku indyjski zakład.

O firmie Zentiva

Zentiva jest producentem wysokiej jakości leków w dostępnej cenie, które trafiają do pacjentów w Europie i poza nią. Firma zatrudnia ponad 3 tys. wykwalifikowanych pracowników i ma własną sieć zakładów produkcyjnych, w tym flagowe fabryki w Pradze i Bukareszcie. Zentiva pragnie być liderem markowych i generycznych leków w Europie, by w ten sposób lepiej opowiadać na codzienne potrzeby zdrowotne pacjentów.

Firma dąży do tego, by opieka zdrowotna stała się prawem, a nie przywilejem. Ludzie potrzebują szczególnie w dzisiejszych czasach dostępu do dobrej jakości leków i opieki zdrowotnej w przystępnej cenie. Współpracujemy z lekarzami, farmaceutami, hurtowniami, organami regulacyjnymi i władzami, by wspólnie tworzyć rozwiązania problemów życia codziennego, na których może polegać każdy z nas.

Kontakt dla mediów:

Zofia Kurek-Maciejewicz, Menedżer ds. Komunikacji 
Tel. kom. +48 786 840 255
e-mail: zofia.kurek-maciejewicz@zentiva.com 
Zentiva Polska Sp. z o.o.
Ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa
www.zentiva.pl    www.zentiva.com